logo

sign-up-for-free-cybersalt-today-button

Price of Oranges

Mrs. Goldberg was shopping at a produce stand in her neighborhood. She approached the vendor and asked, "How much are these oranges?"

"Two for a quarter," answered the vendor.

"How much is just one?" she asked.

"Fifteen cents," answered the vendor.

"Then I'll take the other one," said Mrs. Goldberg.

Powered By JFBConnect